AktualnościOdzyskaliśmy kwoty nienależnie wyegzekwowane przez ZUS

Wydaje się, że w ramach postępowań egzekucyjnych prowadzonych przez naczelnika urzędu skarbowego, czy Dyrektora ZUS nie może wydarzyć się nic takiego, co powodowałoby ściągnięcie zbyt dużej kwoty należności. Działania te podejmują przecież organy wyspecjalizowane w tej materii. Poza tym egzekwuje się konkretne zaległości, odsetki oraz koszty postępowania. Posługuje się przy tym rozmaitym oprogramowaniem. Trudno więc chyba o błąd.
Okazuje się jednak, że nie zawsze jest tak różowo. Działania naszych prawników doprowadziły do wykazania błędów popełnionych w trakcie egzekwowania długów należnych ZUS. Skutkuje to koniecznością zwrotu naszemu Klientowi niesłusznie ściągniętych kwot (wraz z oprocentowaniem).
Problem jednak w tym, że analiza operacji wykonywanych w ramach postępowania egzekucyjnego to żmudna i czasochłonna praca, która opiera się na specjalistycznej wiedzy. Osoby, które stają samodzielnie z takim problemem twarzą w twarz (nie mając doświadczenia w postępowaniach tego typu) niestety w większości przypadków skazane są na porażkę.